Nasze atuty

Posiadamy nowoczesny sprzęt medyczny. Najwyzszej klasy USG. Aparat do elektrokoagulacji
Więcej
Nowoczesne gabinety i sala zabiegowa
Więcej
Bezbolesne zabiegi
Zabiegi obrzezania i plastyka wędzidełka w znieczuleniu miejscowym z użyciem elektokoagulacji. Więcej

Diagnostyka i leczenie

chorób wenerycznych


Odczuwasz ból przy oddawaniu moczu, dyskomfort w trakcie stosunku?
Czujesz pieczenie w cewce moczowej, ból podbrzusza?
Masz wielu partnerów seksualnych, nie stosujesz prezerwatywy?
To może być spowodowane chorobą przenoszoną drogą płciową.




Szybka i fachowa pomoc.
Konkurencyjne ceny.
Gwarantujemy komfortowe warunki i dyskrecje
Zapraszamy.

Choroby weneryczne


Chorób weneryczne to choroby przenoszone drogą płciową. Choroby weneryczne wywołane przez bakterie to: kiła, rzeżączka, wrzód miękki, chlamydioza. Choroby wywołane przez wirusy to opryszczka narządów płciowych, brodawki płciowe i odbytnicze, mięczak zakaźny i wirusowe zapalenie wątroby typu B lub C oraz HIV. Choroby wywołane przez inne czynniki to: rzęsistkowica wywołana przez pierwotniaka.



Rzeżączka, chlamydia, kiła, rzesitkownica, kłykciny kończyste Masz problem z oddaniem moczu, nie możesz zsunac napletka powinieneś jak najszybciej zgłosic się do lekarza.
Twój problem można rozwiazać. Szybko i fachowo. Gwarantujemy komfortowe warunki i dyskrecje.


Rzeżączka

Wywołuje ją bakteria Neisseria gonorrhoeae powodując wyciek ropny. Wystepuje w cewce moczowej, szyjce macicy, odbycie, gardle lub oku,

N. gonorrhoeae jest bakterią przenoszona wyłącznie w trakcie kontaktów seksualnych. Ryzyko zakażenia w trakcie stosunku wynosi około 20% dla mężczyzn, dla kobiet jest znaczie wyższe.

U około 10 do 20% kobiet i nielicznych mężczyzn zakażenie przebiega bezobjawowo. Około 25% mężczyzn ma objawy o nieznacznym nasileniu.

Okres inkubacji u mężczyzn trwa 2-14dni. Objawy- uczucie pieczenie, następnie ból przy oddawaniu moczu i ropny wyciek z cewki moczowej- żółto – zielony wysięk. Może dojść do zapalenie najądrzy z jednostronnym bólem i obrzękiem moszny, może wystąpić także ropień około cewkowy, zakażenie gruczołu krokowego,gruczołów Coopera, U kobiet inkubacja trwa do 10 dni powoduje zapalenie szyjki macicy, zapalenie cewki moczowej. Występuje śluzowo – ropny wysiękiem. U około 10-20 % występuje ból podbrzusza, dyspareunia– bolesne stosunki.

Po kontaktach analnych wystepuje zapalenie odbytnicy, które zazwyczaj jest bezobjawowe, w przypadku objawów wystepuje śluzowo-ropnym wysiękiem , bólem wokól odbytu, krwawieniem, a takze zaparciami. Zapalenie gardła bardzo rzadko objawowe- najcześciej wystepuje ból gardła.

Wykonuje się posiew lub badania genetyczne(PCI lub LCR) szczególnie przydatne u chorych bezobjawowych Zakażenie rzeżączką należy obowiązkowo zgłosić do Sanepidu. Wskazane jest przeprowadzenie badań na nosicielstwo kiły (test serologiczny- VLDR) i chlamydiozy.

Leczenie zapalenia niepowikłanego- ceftriakson lub fluorochinolonu- ciprofloksacyny, ofloksacyny, lewofloksacyna
Jednoczasowo powinno być rozpoczęte leczenie chlamydiozy.
Pacjenci powinni do czasu wyleczenie powstrzymać sie od kontaktów seksualnych
Leczenie partnerów seksulanych powinno być jednoczasowe

Nierzeżączkowe zapalenie cewki moczowej- Chlamydioza

Ponad 50% przypadków zapalenia cewki moczowej jest spowodowana przez Chlamydia trachomatis.

Okres inkubacji u mężczyzn 7-28 dni: zapalenia cewki moczowej, nieznaczne pobolewanie w okolicy cewki. moze pojawić się przejrzysty lub śluzowo-ropny wyciek z cewki moczowej. Moga wystapić dolegliwości dyzuryczne, częstomoczem, ropna wydzielina, zapalenie najądrzy, a także zapalenie odbytnicy lub gardła.

Zakażenie Chlamydią przebiega bardzo często bezobjawowo u kobiet, rzadko pojawia się wyciek z pochwy, dyzuria, częstomocz, ból podczas stosunku, zapalenie odbytnicy i gardła.

Podobne objawy występują w przebiegu rzeżączki. Badanie- wymaz z szyjki macicy lub z cewki moczowej u mężczyzn- hodowla komórkowa i badanie PCR.

Leczenie-pojedyńcza dawka azytromecyny lub leczenie przez 7-10 dni fluorochinolonem Zalecana jest wstrzemięzliwośc seksualna w trakcie leczenia.

Uzywanie prezerwatywy nie zawsze jest skuteczne poniewaz wielkośc Chlamydii jest mniejsza niż mikropory w prezerwatywnie przez które bakteria może przeniknąc.

Kiła

Kiła to choroba wywołana przez krętka bladego- Treponema pallidum. Kiłe w przebiegu można podzielić na trzy fazy, kiła pierwszo-, drugo- i trzeciorzędna. z długimi okresami objawowymi, które mogą przebiegać przez lata także niemalże bezobjawowo.

Kiła objawia się owrzodzeniami na narządach płciowych, zmianami skórnymi, zaburzeiami neurologicznymi, zapaleniem opon mózgowo-rdzeniowych oraz aorty.

Diagnostyka testy serologiczne. Leczenie-penicylina

Kłykciny płciowe

Wywołane są przez wirus brodawczaka (HPV). Kłykciny to zmiany skóry i błon śluzowych narządów płciowych, Brodawki widoczne sa podczas badania, istnieje wiele metod leczenie – jak np elektrokoagulacja, wymrazanie,

Okres inkubacji około 1-6 mies. być przyczyną rozwoju brodawek odbytniczych. Zmiany wywołane przez podtypy 16 i 18 HPV sa trudne do zauważenia,zwiększają ryzyko nowotworów szyjki macicy, odbytu, pęcherza moczowego.

Kłykciny przypominaja powierzchnię kalafiora. U mężczyzn występują pod napletkiem, w cewce moczowej i na trzonie prącia, wokół odbytu i w odbytnicy, najczęściej u homoseksualnych mężczyzn. U kobiet wystepuja na sromie, ścianie pochwy, szyjce macicy i okolicy krocza.

Brodawki płciowe nalezy róznicowac z kłycinami wystepującymi w przebiegu kiły Należy wykonac w odstepie 3 miesięy badanie w kierynku kiły. Badanie PCR umożliwia wykrycie HPV,

W chwili obecnej nie istnieje w 100% skuteczna terapia, bardzo częste sa nawroty. Brodawki można usunąć, poprzez krioterapię, elektrokoagulację, lub wyciecie zmiany chirurgiczne U mężczyzn moze zastosować 5-fluorouracyl. Leczenie jest długotrwałe i często okazuje się nieskuteczne. Obrzezanie mężczyzn może zapobiec nawrotom.

Rzęsistkownica

Rzęsistek pochwowy (T. vaginalis) jest pierwotniakiem przenoszonym droga płciową Zakażenie może być bezobjawowe szczególnie u mężczyzn, Rzęsistek może być odpowiedzialny za około 15% przypadków zapalenia cewki moczowej u mężczyzn. Moze wspólwystępować zakażenie rzeżączką lub chlamydią.

Zakażenie u kobiet moze byc bezobjawowe ale częściej wystepują żółto­zielonych serowate upławy z bólem sromu i krocza, bólem podczas stosunku i bolem podczas oddawania moczu. Moze także wystąpić zapalenie cewki moczowej i pęcherza moczowego.

Zakażenie u mężczyzn zazwyczaj jest bezobjawowe, jednakże może wystapić serowata lub ropna wydzielina z cewki moczowej, boł przy oddaniu moczu i czestomocz . Rzadko zdaża się zapalenie najądrzy i prostaty.

Diagnostyka- wydzieliny z pochwy, posiewy moczu i wymazy z cewki moczowej u meżczyzn.

Leczenie - metronidazol